Zielone świętokrzyskie – I like it!


Świętokrzyskie chce korzystać ze skandynawskich rozwiązań Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Steen Hommel, ambasador Królestwa Danii w Polsce.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Steen Hommel, ambasador Królestwa Danii w Polsce.

Fot.: archiwum prywatne

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas oraz Steen Hommel, ambasador Królestwa Danii w Polsce. Dania pomoże nam budować „Zielone Świętokrzyskie”. Marszałek Jarubas rozmawiała w tej sprawie z duńskim ambasadorem. reklama O doświadczeniach w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii rozmawiał we wtorek w Warszawie z ambasadorem Królestwa Danii marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Skandynawskie rozwiązania zostaną zastosowane w strategii „Zielone Świętokrzyskie”. Tematem rozmowy Adama Jarubasa z ambasadorem Steenem Hommelem była współpraca przy inicjatywach dotyczących zrównoważonego rozwoju. Władze regionu są zainteresowane kooperacją z Danią między innymi w zakresie budownictwa autonomicznego. – Dania słynie z „zielonych” strategii zrównoważonego rozwoju, z wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Dlatego chcemy skorzystać z duńskich doświadczeń i zastosować je w naszej strategii „Zielone Świętokrzyskie” – podkreśla marszałek Jarubas. Ekologia jest podstawową wartością w tworzeniu strategii dla duńskich miast oraz całego kraju. Dokonania Królestwa są imponujące. Zaowocowały między innymi przyznaniem Kopenhadze przez Komisję Europejską tytułu „Zielonej Stolicy Europy roku 2014”. – Stolica Danii chętnie dzieli się swymi doświadczeniami i wiedzą odnośnie zrównoważonych i zielonych rozwiązań – mówi Adam Jarubas. Część z nich władze województwa chcą przenieść do strategii „Zielone Świętokrzyskie”. – To program zakładający zrównoważony, ekologiczny rozwój regionu i wzrost potencjału gospodarczego województwa poprzez oparcie rozwoju regionu na zasobach przyrodniczych i rolniczych oraz na naturalnym potencjalne energetycznym i surowcowym – wyjaśnia Adam Jarubas.

/pawie/ opublikował: Elżbieta Święcka

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Zielone świętokrzyskie – I like it!

 1. Witam serdecznie
  wspaniale to brzmi że coś zaczyna ruszać. nie warto wymyślać koła od początku, a uczyć się ze skutecznych już stosowanych rozwiązań, plus wprowadzając, promując innowacje.
  Dziś spotkałem się z informacjami które też i dla Polski są istotne:
  wartość pod względem czystości wody deszczowej.
  Okazuje się, że jest to po prostu katastrofa. Woda deszczowa zmywa wszelkie zanieczyszczenia, takie jak pestycydy, chemiczne środki, odchody do cieków wodnych, unicestwiając życie zwierząt i ryb, roślin.
  Już wdrażane są rozwiązania, takie jak na przykład przez oczyszczanie tej wody poprze grunt

  Wszystko przed nami, bo zimą stosowana na drogach mieszanka jest niebezpieczna nie tylko dla karoserii naszych aut, ale i dla fauny i flory

  pozdrawiam, Tomasz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s