Walka z …. węglem. I co dalej?!


Zanieczyszczenie powietrza w dużych miastach w Polsce to zmora mieszkańców. W sezonie grzewczym wiele osób może tylko pomarzyć o czystym i świeżym powietrzu. Dlatego też coraz więcej chorób, coraz więcej alergii i wizyt u specjalistów. Batalia o ochronę środowiska toczy się już od dawna. Eksperci alarmują, próbują przekonać do konkretnych działań, prowadzą edukację ekologiczną.

Zanieczyszczone miasta

Kraków a raczej radni Krakowa zaczęli działać. Wczoraj wieczorem (tj.25 listopada 2013 r.) podczas obrad sejmiku została przyjęta uchwała w sprawie dopuszczalnych paliw wykorzystywany do ogrzewania domów w Krakowie. Najważniejszą informacją dla mieszkańców jest fakt że do 2019r. z całej gminy mają zniknąć kotły opalane paliwem stałym tj węglem. Kontrowersyjna decyzja o całkowitym zakazie palenia węglem omawiana jest we wszystkich mediach. Mieszkańcy Krakowa mają dziś ciekawy temat do rozmów.

Tadeusz Trzmiel, wiceprezydent Krakowa, podczas obrad zadeklarował, że miasto jest w stanie dofinansować w niemal stu procentach inwestycje wymiany instalacji systemu ogrzewania. Co więcej, znalazło się miejsce na instalacje OZE

źródło: globenergia, brudnykrakow, chronmyklimat, tvn

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s