Energooszczędne 4 kąty


Budownictwo energooszczędne oraz pasywne zagościło na dobre w Naszym kraju. Pozytywny wpływ mają przede wszystkim korzyści finansowe jakie osiągną inwestorzy myślący ekologicznie :). Potrzebna jest jednak edukacja w celu przybliżenia budującym wymarzony i energooszczędny dom co i jak powinni wykonać oraz czym się kierować przy wyborze materiałów budowlanych. Z ciekawą inicjatywą wychodzi do Nas Instytut na Rzecz Ekorozwoju, który kieruje projektem „Energooszczędne 4 kąty”

Celem projektu jest dostarczenie wiedzy na temat budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz obalenie mitów im towarzyszących i dyskredytujących sensowność takich inwestycji…

W ramach projektu „Energooszczędne 4 kąty” powstaną:

– multimedialny poradnik, czyli zbiór krótkich prezentacji multimedialnych, dedykowanych poszczególnym elementom domu energooszczędnego i pasywnego

– katalog dobrych przykładów w zakresie energooszczędnego i pasywnego budownictwa, zawierający opisy ciekawych inwestycji budowlanych spełniających wszystkie normy takiego budownictwa.

Zostaną one umieszczone na stronie projektu www.chronmyklimat.pl/4katy.

 

Zapraszam również do konkursu KONKURS

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Energooszczędne 4 kąty

  1. Według mnie w energooszczędnym domu nie może zabraknąć energooszczędnego ogrzewania. Najlepszym rozwiązaniem są z pewnością kolektory słoneczne, ale ostatnio powstały także innowacyjne kotły kondensacyjne. Cena nowoczesnego kotła, który jest znacznie mniej szkodliwy dla otoczenia niżeli tradycyjny piec gazowy, wcale nie jest wiele wyższa, a nasze ogrzewanie jest nie tylko bardziej energooszczędne, ale i bardziej ekologiczne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s