Ogrzewanie obiektów użyteczności publicznej pompami ciepła


Wysokie koszty ogrzewania są udręką każdego z Nas czy to w domu, w mieszkaniu czy w obiektach użyteczności publicznej. Koszty eksploatacji wciąż rosną, dlatego też należy zastanowić się nad wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii… Dlaczego? ponieważ zaoszczędzimy MY a przy okazji dbamy o środowisko.

budynek niskoenergetyczny w Katowicach

Coraz bardziej popularne pompy ciepła nie są już tylko zachcianką zamożnych inwestorów. Pompy ciepła stają się w wielu przypadkach koniecznością. Wystarczy porównać koszty eksploatacyjne tradycyjnych systemów grzewczych a energooszczędnych pomp ciepła czy solarów.  Zastosowanie tego typu instalacji OZE jest możliwe w kościołach, szpitalach, szkołach i innych budynkach użyteczności publicznej. Dlaczego samorządy nie idą w tym kierunku?!

Owszem w powiecie buskim jest realizowany program „solarny” ale czy nie warto pomyśleć o kolejnych inwestycjach? Może warto wspomóc mieszkańców poprzez program ograniczenia niskiej emisji?!

Perspektywiczne myślenie o wieloletnich oszczędnościach oraz ochronie środowiska naturalnego dzięki zainstalowanym pompom cieplnym to cecha wspólna łącząca te najróżniejsze instytucje.

 

Przykłady inwestycji w OZE w Polsce:

pompy ciepła w szkołach

pompy ciepła w kościołach 

pompy ciepła w szpitalach

itd

Finansowaniem inwestycji w OZE w budynkach użyteczności publicznej zajmuje się oczywiście NFOŚiGW ( wtym poszczególne WFOŚiGW)

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Ogrzewanie obiektów użyteczności publicznej pompami ciepła

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s