Ogrzewanie domu na co zwrócić uwagę przy wyborze?!


Każdy z Nas budując dom staje przed wyborem odpowiedniego systemu grzewczego do swojego domuMożliwości jest wiele.

Ogrzewanie domu węglem, piece na paliwa stałe - nasz EKSPERT odpowie bezpłatnie na Twoje pytaniaNa co zwracać uwagę przy wyborze ogrzewania. Każdy zapewne chce mieć ogrzewanie najtańsze z możliwych, ale zastanówmy się co tak naprawdę jest dla Nas ważne:

– czy chcemy być palaczem we własnym dom? W dzisiejszych czasach każdy ma zbyt mało czasu, więc zastanówmy sie czy chcemy w okresie zimowym spędzać mnóstwo czasu w kotłowni paląc w piecu, czyszcząc piec, wyrzucajac popiół itd Przy tradycyjnym ogrzewaniu potrzebujemy surowca do palenia w piecu, więc weźmy też pod uwagę czas i pieniądze na zakup i transport węgla, drewna, peletu itd;

– czy mamy odpowiednie pomieszczenie na kotłownie z miejscem na składowanie surowca i powstałych odpadów? 

 jakie są dodatkowe koszty eksploatacji, energii elektrycznej zwiazanej z pracą pomp obiegowych, podajnka, dmuchawy czy sterownika? 

– jakie media są dostępne na naszej działce? dodam że pompy ciepła można montować praktycznie wszędzie

– jaki planujemy system grzewczy w domu? grzejnikowy czy ogrzewanie podłogowe czy może mieszany

– czy lepiej zainwestować więcej a kosztów późniejszej ekspoloatacji systemu nie odczujemy, czy wybrać najtańszy system i dopłacać w przyszłości?

– jakie są możliwe dopłaty do poszczególnych systemów? dopłaty do kredytów na domy energooszczędne

Od dostępności mediów i podjętego wyboru co do rodzaju sposobu ogrzewania zależą koszty utrzymania domu, które stanowią zazwyczaj około 70% wszystkich wydatków. Jest więc o co walczyć.

Szukajcie, pytajcie i porównujcie poszczególne systemy grzewcze. Krążące opinie nie zawsze są wiarygodne więc warto zaciągnąć opinii fachowca i po otrzymanej wycenie zastanowić się co jest dla Ciebie najkorzystniejsze.

Nie bójcie się pytać:)

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Ogrzewanie domu na co zwrócić uwagę przy wyborze?!

  1. Ja się zastanawiałem czy dobrym wyborem są piece kondensacyjne znalazłem jednego producenta ale nie jestem przekonany czy da mi to dużą oszczędność ?

  2. czy dobrym wyborem są piece kondensacyjne? hmmm
    zależy dla kogo coś jest dobre, jedni chwalą ogrzewanie gazowe inni tradycyjne a jeszcze inni nie wyobrażają sobie domu bez pompy ciepła. Ile ludzi tyle teorii.
    Według mnie dobrym wyborem są ekologiczne, energooszczędne oraz bezobsługowe systemy grzewcze, Dlaczego? Przede wszystkim nie jesteśmy palaczem we własnym domu, chronimy środowisko przed emisją spalin a energooszczędne znaczy tanie. Szkoda tylko że państwo nie pomaga tym „chroniącym” środowisko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s