Mikołaju nie zaśmiecaj naszej Ziemi!


Idą święta, więc czas prezentów uważam za otwarty. Okres świąteczny jest cudowny. Jednak nie jest to czas EKO!

Każdy z Nas pragnie obdarować bliskich miłym podarunkiem. Każdy z Nas chce sprawić dzieciom przyjemność. W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie, żeby w Mikołajki nie dać dziecku zabawki. Ale czy dzieci właśnie tego potrzebują?

Czy Nasze dzieci muszą być zasypywane prezentami?

Dzisiejsze maluchy mają wszystko co tylko mogą mieć. Mają każdą możliwą zabawkę. Mają mnóstwo ubranek. Często mają też zbyt małe pokoiki, żeby cały „swój dobytek” pomieścić.

Zastanówmy się przez chwilę po co to wszystko i do czego przyzwyczajamy Nasze dzieci.

Myślę że każdy kto ma dzieci dostrzegł jak wiele niepotrzebnych przedmiotów  znajduje się w pokoiku dziecka. Sama patrząc na kolejne pudełka zabawek zastanawiam się po co mojemu małemu dziecku tyle bezużytecznych przedmiotów.

Kupując prezenty dla najbliższych może warto zapytać rodziców dzieci, którym chcemy podarować prezent, co tak naprawdę ucieszyło by małego człowieka. Ja pytam i wiem co kupić żeby dziecko (i rodzic) było zadowolone. Prezent przecież nie musi być drogi, z najwyższej półki. Czasem pluszowy kotek czy kolorowa piłka sprawi więcej przyjemności niż gadająco-śpiewająca zabawka, która zostanie porzucona wraz z wyczerpaniem baterii.

Zachęcam też do segregacji zabawek Waszych dzieci, może na dnie pudełka znajdzie się niezniszczona zabawka, którą z chęcią przekażemy potrzebującym dzieciom, których rodziców nie stać na prezenty. Ja z chęcią zrobię porządki i wraz z zabawkami spakuje ubranka, które mi (a raczej mojej córeczce) już się nie przydadzą.

Nie bądźmy chomikami, nie gromadźmy niepotrzebnych rzeczy – poszukajmy miejsca zbiórki i podzielmy się z innymi!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s