GMO ale co z Nami ?!O GMO od dawna słyszymy w mediach.

Czym jest , dlaczego jest i co Nam daje a co zabiera?

Dziś nie będę zajmować się konkretnym opisem. Każdy z Nas ma jakiś pogląd na temat GMO, niektórzy się z tym zgadzają inni krytykują. Jakie jest moje zdanie?

Otóż według mnie GMO jest kolejnym działaniem w celu zwiększenia  obrotów firm, które tę żywność wprowadzą na rynek. Mało kto myśli tu o zwykłym Kowalskim. Bo niby dlaczego komuś ma zależeć na Naszym zdrowiu. Chory obywatel to dochodowy obywatel.

GMO niszczy to co dla Nas najlepsze, niszczy naturalną dobrą zdrową żywność. I nie chodzi tu o żaden slogan reklamowy. Żywność ekologiczna jest po prostu dla naszego zdrowia wskazana. Mieszkańcy małych miasteczek i wsi nie mają problemu z dostępem do zdrowiej żywności. Wystarczy pójść na lokalny bazar i już wiemy, że oferowane owoce i warzywa są pozbawione chemii, a o żywności modyfikowanej genetycznie nawet nikt tu nie myśli. Dlaczego możemy być pewni? Ponieważ w tych czasach rozdrobnione rolnictwo jest tak mało opłacalne, że rolników nie było by stać na kupowanie nasion roślin modyfikowanych, na które rok w rok potrzebowali by licencji za opłatą.

GMO jest dla Nas niebezpieczne z tego względu że nie wiemy jaki wpływ poszczególne modyfikacje będą miały na siebie. Bardzo mnie dziwi fakt że nie będziemy informowani o tym czy żywność jest GMO czy nie jest. Dziwne jest to, że nie rząd nie nakazał nas powiadamiać o tym co jemy, zwłaszcza że w stosunku do ekologicznej żywności jest tyle wymagań, nawet jeżeli chodzi o ekologiczną kawę🙂

GMO w Polsce moim zdaniem wpłynie pozytywnie na sprzedaż produktów oznaczonych znakiem ekologicznej żywności. Certyfikowana żywność ekologiczna wyklucza udział GMO.

W internecie krąży informacja o poczynaniach rządu w tej sprawie, więc i ja ją umieszczę:

Koalicja rządząca przegłosowała 9 listopada 2012 r. w ustawę dopuszczającą obrót żywnością GMO w Polsce. Mimo tego, iż zdecydowana większość społeczeństwa uważa tą żywność za szkodliwą dla zdrowia. Mało tego ustawa nie narzuca obowiązku znakowania żywności GMO. Nie będziemy wiedzieć, czy kupowana żywność jest GMO, czy też nie. Wiele krajów Unii Europejskiej (m.in. Francja, Austria, Węgry, Włochy, Luksemburg, Grecja, Niemcy, Bułgaria) oraz Szwajcaria zabroniło, na podstawie odpowiedniego uzasadnienia, upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych. Jedno jest pewne, raz dopuszczona uprawa żywności GMO w Polsce, będzie nieodwracalna ze względu na skażenia transgeniczne pomiędzy roślinami GMO, a ekologicznymi. Nie da rady zakazać pszczołom zapylania między sąsiadującymi polami GMO i EKO, w efekcie rolnicy uprawiający żywność EKO, stracą certyfikaty i będą zmuszeni do upraw GMO. Co ciekawe ustawa jakże ważna dla wszystkich Polaków przeszła w sejmie, praktycznie bez specjalnego rozgłosu w mediach. Jeżeli zależy Ci na tym co jesz Ty i Twoje dzieci – udostępnij tą informację dalej”

więcej o GMO poczytasz TU

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “GMO ale co z Nami ?!

  1. Wszystko co istnieje jest genetycznie modyfikowane (mutacje genetyczne są wpisane w ewolucję), więc skąd ta niechęć w stosunku do upraw GMO?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s