Dom czy już nie dom?!


Zapewne każdy z Nas marzy o wymarzonym domu, o mieszkaniu, które będzie Naszym azylem, schronem, kryjówką a przede wszystkim miejscem wypoczynku. 

Każdy z Nas inaczej postrzega piękno, funkcjonalność, estetykę.

Każdy z Nas ma też inne wymarzone miejsce, gdzie TEN dom ma powstać.

Ale czy ktoś z Was wpadłby na pomysł na budowę domu w ziemi?!

Domy ukryte w Ziemi, powstają na całym świecie. Nie zawsze jest to luksus i fanaberia, często jest to po prostu potrzeba.

Czasem inwestor i jego projekt budynku to nie lada wyzwanie dla wykonującego projekt architekta oraz wykonawców, który ten dom muszą stworzyć w realu. 

Jednym ze sposobów na pokonanie problemu znaczącego spadku terenu jest dostosowanie się do niego, czy wręcz „wtopienie się w teren”. Domy ukryte pod ziemią, często odsłonięte jedynie z jednej strony, są świetnym rozwiązaniem problemu teoretycznie niepotrzebnych spadków. Nie ingerują w otoczenie, lecz stają się jego nierozłączną częścią. Dzięki temu dom częściowo schowany pod ziemią może oddziaływać znacznie silniej niż znajdujący się w sąsiedztwie dom będący w całości na powierzchni.


Podziemne rezydencje są pomysłem Malcolma Wells`a

Ten typ budynków jest coraz bardziej popularny, a raczej  modny, wystarczy zagooglować, a sami przekonacie się, że nie jest to nowość na rynku nieruchomości:)

Czy Wy wiecie czy nie wiecie taki projekt postał w Naszym świecie
W Polsce pierwszy projekt domu podziemnego powstał w 2007 roku. Realizacja innego projektu rozpoczęła się w 2008 roku, w okolicach Bełchatowa, w województwie łódzkim. Właściciel mówi o swoim domu, że jest to niezwykły dom dla zwykłych ludzi. (…) Do podziemnych wnętrz doprowadzono oczywiście wszystkie przyłącza instalacyjne oraz doświetlono niektóre pomieszczenia za pomocą świetlików tunelowych. Duże znaczenie przywiązywano do sytemu wentylacyjnego oraz sposobu ogrzania domu. Ciepło pochodzi z ogrzewania podłogowego, skonstruowanego z systemu rurek z wodą i pompy ciepła.
(zobacz odnośniki a nie pożałujesz)
Poczujmy się jak Flinstonowie  –  oni to dopiero byli EKO
Przykład domu w stylu Flinstona:)
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s