Gorący temat z gminy Busko-Zdrój


W ostatnim czasie lokalna prasa publikuje coraz więcej informacji na temat ochrony środowiska czy ekologii. Pojawiają się pozytywne wieści, że społeczeństwo chce być EKO, m.in. poprzez sortowanie śmieci czy zbiórkę elektrośmieci. Podobają Nam się inicjatywy społeczne takie jak festiwale recyklingu, Ekojazda czy Sprzątanie Nidy, która swoją drogą jest bardzo zaśmiecona (tegoroczna akcja Sprzątanie Nidy doprowadziła do zbiórki ok 3 ton śmieci). 

Wydawało by się, że dbamy o swoje środowisko i nie mamy sobie nic do zarzucenia. Jednak mamy czego się wstydzić, oj mamy.

Na ostatniej sesji rady gminy Busko-Zdrój podjęto dość kontrowersyjny temat, a mianowicie „składowisko w Dobrowodzie”. W tej sprawie jest oczywiście mnóstwo oburzonych osób i przeciwników pomysłu. Mamy przecież piękne tereny uzdrowiskowe, nieskazitelną przyrodę, brak zanieczyszczeń przemysłowych i terenów zdegradowanych. Jednak ktoś chce Nam zafundować składowisko odpadów, które będzie odbierało odpady komunalne z regionu 22 gmin. Czy to dobry pomysł na rozwój regionu?

Składowisko odpadów jest oczywiście potrzebne, ale może warto poczekać na to powstające w Rzędowie na terenie byłej kopali?

Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy

Planowana inwestycja polega na realizacji kompleksowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy. W ramach Projektu wykonana będzie budowa Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (ZGOK) na terenie byłej Kopalni Siarki „Grzybów”, na gruntach leżących w obrębie miejscowości Dobrów, Rzędów, gmina Tuczępy, powiat buski, a częściowo na terenie gminy Staszów, powiat Staszów (składowisko odpadów komunalnych po segregacji). Projektowana inwestycja obejmuje budowę kompleksowego zakładu gospodarki odpadów komunalnych z technologią segregacji, kompostowania odpadów organicznych, belowania surowców wtórnych i składowania pozostałości po segregacji.

Chcesz przeczytać artykuł na ten temat z Echa Dnia z dnia z dn. 2.X.2012r. podaj swojego e-maila w komentarzu a ci go prześle. Oj na sesji było gorąco 

Wymienić warto jeszcze inne problemy regionu, które ostatnio są gorącym tematem:

  •  Składowanie biomasy na jednej z posesji w gminie Kije powoduje  skandaliczną sytuacje. Składowanie tejże biomasy doprowadza do ciągłych jej pożarów i wydzielania się smrodu nie do wytrzymania. Interwencje mieszkańców oraz władz na nic się zdały (do tej pory)

źródło: Echo dnia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s