a w Wiślicy ….. Koncert Eleni z zespołem


Mająca ponad tysiąc lat Wiślica to miejsce, gdzie wśród sprzyjających wypoczynkowi łąk, poprzecinanych leniwie płynącą Nidą i czasami porośniętych kępami lasów, można zobaczyć rewelacyjne zabytki od lat ściągające ludzi miłujących historię.

Teren gminy, poprzez swoją różnorodność pod względem przyrodniczym i geologicznym, ze specyficzną florą i fauną jest miejscem atrakcyjnym dla zainteresowanych turystów oraz środowisk naukowych.

  O bogactwie i dużej różnorodności występujących tu krajobrazów ukształtowanych przez przyrodę i czynniki kulturowe zadecydowała historia i położenie gminy

  Wislica z lotu ptaka -> Kliknij by powiekszycGmina Wiślica położona jest w południowej części województwa świętokrzyskiego nad rzeką Nidą. Pod względem geograficznym gmina położona jest w południowo-zachodniej części Wyżyny Małopolskiej, w regionie Niecki Nidziańskiej, na obszarze: Niecki Soleckiej, Doliny Nidy, Garbu Wodzisławskiego i Płaskowyżu Proszowickiego.

Obszar gminy Wiślica należy do najciekawszych pod względem przyrodniczym w Zespole Parków Krajobrazowych Ponidzia. Na szczególne walory przyrodnicze składa się wiele czynników, a przede wszystkim : specyficzna budowa geologiczna determinująca szatę roślinną iSzczytniki  ->Kliknij aby powiekszycfaunę. W budowie geologicznej najważniejszą rolę odgrywają występujące w podłożu gipsy i związane z nimi zjawiska krasowe. Niezwykle interesująco przedstawia się rzeźba terenu, z ciągiem stromych krawędzi występujących od Skotnik poprzez Aleksandrów, Winiary (gm.Pińczów), Skorocice, Chotelek (gm.Busko-Zdrój) do Chotla Czerwonego. Nasłonecznione zbocza wzgórz gipsowych porasta roślinność ciepłolubnaGrodzisko-skały  -> Kliknij by powiekszyc

 

Najcenniejsze skupiska ciepłolubnej flory i fauny zostały objęte ochroną w czterech rezerwatach przyrody : „Góry Wschodnie” , „Przęślin”, „Skotniki Górne”, „Skorocice”. źródło:http://www.wislica.pl/

Krótka dygresja:

Przeglądając strony internetowe gmin powiatu buskiego zawsze zastanawiam się dlaczego Gmina Wiślica nie idzie z duchem czasu i nie modernizuje swojej strony internetowej. Bardzo często korzystam ze stron gmin Naszego powiatu i zawsze gdy mam odnaleźć interesujące mnie informacje dotyczące ekologii, ochrony środowiska bądź po prostu znaleźć aktualności z gminy to  na stronie gminy Wiślica załamuję ręce 🙂 Wiem że są Biuletyny Informacji Publicznej i w nich można odnaleźć konkretne informacje, ale moim zdaniem strona internetowa gminy czy powiatu jest poniekąd jej wizytówka i niestety te wizytówki czasem odstraszają.

 Ale wracając do tematu Wiślicy, pewnie niewiele osób wie (poza mieszkańcami gminy którzy znajda tę informacje na plakatach reklamowych), że w najbliższa niedziele 26.08.2012r odbędą się tam dożynki, których organizatorem jest Stowarzysznie „Wiśliczanie.

„Święto wsi ponidziańskiej  Powrotem do kultury i zwyczajów regionalnych” jest to temat przewodni najblizszej imprezy w Wiślicy.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego piszę te informacje na blogu, hmmm… Dożynki to święto plonów więc i ekologia znajdzie tam miejsce poprzez ekologiczną żywność. Jednak głównym powodem dlaczego postanowiłam poinformować Was o tym wydarzeniu jest koncert ELENI zespołem, który będzie miał miejsce na dożynkach. Jak na atrakcje dożynkowe jest to bardzo ambitny gość, dlatego mnie to zainspirowało do podzielenia się tą wiedzą.

Eleni – jedna z najpopularniejszych w Polsce piosenkarek – urodziła się w 1956 roku w Bielawie koło Wrocławia. Z muzyka zetknęła się się w dzieciństwie, gdyż pochodzi z rodziny o tradycjach artystycznych. Już w szkole średniej uczestniczyła aktywnie w życiu kulturalnym jako solistka zespołu „Ballada”
Po egzaminie maturalnym w 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus działającego przy Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie. Jako solistka równolegle z występami na estradzie dokonywała nagrań radiowych i brała udział w licznych programach telewizyjnych.
Pierwszą płytę długogrającą – „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem Prometheus w 1977 roku. w następnych latach ukazały się jej kolejne płyty długogrające: „Moja miłość” , „Buzuki disco”,Ty jak niebo, ja – jak obłok”, „Lovers”, „Grecja raz jeszcze”, „Morze snu”, „Muzyka Twoje imię ma”, „Miłość jak wino”, „Wakacyjny flirt” , „Moje Credo”, „Nic miłości nie pokona” oraz „Kolędy Polskie”. Za większość z powyższych pozycji Eleni otrzymała „Złote Płyty”.
(www)

Informuję o tym ponieważ „dokopać” się do tej informacji nie jest łatwo, gmina Wiślica ukryła go poprzez zakładkę aktualności gminne po wejściu na BIP.

Zaproszenie na dożynki [PDF]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s