Wiadomości z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego


Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA ogłaszają piątą edycje konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne. Wzorem lat poprzednich Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Radomiu i Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach organizują konkurs na szczeblu wojewódzkim. Ma on na celu pokazanie i promowanie wzorowych gospodarstw ekologicznych. Zgłoszenia można przesyłać do 25 lipca br.

W ramach konkursu promowane będą rozwiązania zmierzające zarówno do wzrostu sprzedaży produktów rolnictwa ekologicznego jak też mające na celu wprowadzenie do praktyki rozwiązań przyjaznych środowisku. Konkurs będzie przeprowadzony na terenie całego kraju a gospodarstwa będą oceniane w dwóch kategoriach: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Gospodarstwo może być zgłoszone tylko w jednej kategorii i musi posiadać aktualny certyfikat rolnictwa ekologicznego, którego kopie należy dołączyć do zgłoszenia. Rolnik nie może być również laureatem na poziomie wojewódzkim w poprzedniej edycji konkursu w tej samej kategorii. Zwycięzca konkursu w danej kategorii zgłaszany jest przez wojewódzką komisję konkursową do etapu krajowego.

Zgłoszenia należy przesyłać do Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach (ul. Piotrkowska 30, 26-200 Końskie) lub składać w siedzibach Powiatowych zespołów Doradczych w terminie do dnia 25 lipca 2012 roku. Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne na  http://sodr.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=566&Itemid=1

źródło: http://www.sejmik.kielce.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s