BIOELEKTROWNIA W RZĘDOWIE SZANSĄ DLA ROLNIKÓW – PODSUMOWANIE I ETAPU


AKTUALNOŚCI Z GMINY TUCZĘPY ze strony http://www.tuczepy.pl

 

Zakończył się cykl spotkań z mieszkańcami Gminy Tuczępy w związku z planowaną inwestycją „Budowa Bioelektrowni w Rzędowie”. Od 21 maja do 5 czerwca we wszystkich sołectwach przeprowadzono spotkania, których zadaniem było zapoznanie mieszkańców z celami „Programu Inwestycyjno-Naukowego Rzędów„, oraz szczegółowymi zasadami działania bioelektrowni. Spotkania prowadził Dyrektor Programu pan Wojciech Łukaszek, na wszystkich obecny był także Wójt Gminy pan Marek Kaczmarek. Przedstawiana prezentacja dała jasny obraz tego, co powstanie w naszej gminie- w Rzędowie, na jakich zasadach będzie funkcjonować bioelektrownia, jaki będzie udział mieszkańców i jakie możemy mieć z tego korzyści.

Ostatnie ze spotkań będące podsumowaniem dotychczasowych działań Inwestora, Dyrektora Programu i Urzędu Gminy, prowadzonych w kierunku wybudowania i uruchomienia bioelektrowni w Rzędowie odbyło się 5 czerwca w Tuczępach. Pojawili się na nim ważni goście: Główny Inwestor pan Marek Kurtyka, Dyrektor „Programu Naukowo-Inwestycyjnego- Rzędów” pan Wojciech Łukaszek, Wojewoda Świętokrzyski pani Bożentyna Pałka- Koruba, Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego pan Piotr Żołądek, Specjalista ds. Energii Odnawialnej i Rolnictwa Ekologicznego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego pan Andrzej Pacocha, Poseł na Sejm RP pan Lucjan Pietrzczyk, Wójt Gminy Tuczępy Marek Kaczmarek, Przewodniczący Rady Gminy Tuczępy Bogdan Gozdek, Sekretarz Gminy Stanisława Stolarska.

Ich obecność u nas to podkreślenie rangi i ważności tego przedsięwzięcia, którego możemy być świadkami i uczestnikami. Wszyscy oni są zgodni co do tego, że to doskonale skalkulowana inwestycja dająca gwarancje rozwoju Gminy i możliwość pozyskania alternatywnego źródła energii. To wreszcie szansa dla nas na zmianę wyglądu naszej gminy, na zagospodarowanie terenu, setek hektarów nieużytków i całkiem niezły zarobek.

Podsumowaniem niech będą słowa pana Piotra Żołądka:

– „Najważniejsze jest to, że uzyskamy nową alternatywę dla małych gospodarstw rolnych. Jeśli dziś dokonamy właściwych rachunków, to jest to oferta, która da nam zadowolenie jutro i przez długie lata.”

źródło: http://www.tuczepy.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s